Tájékoztató "A Nagysándortelep-Vulkántelep és Fészek lakópark (Téglagyár városrész) csapadékvíz elvezetése" című projektről

 

eusfejlec

TÁJÉKOZTATÓ

"NAGYSÁNDORTELEP-VULKÁNTELEP ÉS FÉSZEK LAKÓPARK (TÉGLAGYÁR VÁROSRÉSZ) CSAPADÉKVÍZ ELVEZETÉSE" CÍMŰ PROJEKTRŐL

Támogatási szerződés száma: TOP-6.3.3-15-DE1-2016-00002
Kedvezményezett: DEBRECEN MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
Projekt címe: Nagysándortelep - Vulkántelep és Fészek Lakópark (Téglagyár Városrész) csapadékvíz elvezetése
Megítélt támogatás: 470.159.334 Ft
Támogatás mértéke: 100%
Befejezési határidő: 2020.12.31.

 

A "Nagysándortelep - Vulkántelep és Fészek lakópark (Téglagyár városrész) csapadékvíz elvezetése" című projekt célja Debrecen belterületi csapadékvíz elvezetési rendszerének fejlesztése, a helyi vízkár veszélyeztetettségének csökkentése, a lakosság életkörülményeinek javítása volt.

A fejlesztés által érintett utcák: Pósa utca, Harsona utca, Kishegyesi út, Kishatár utca, Szent Mihály utca, Síp utca, Lant utca, Dob utca, Cimbalom utca, Gyulai utca, Kócsag utca, Barcaság utca, Megyer köz, Érmellék utca, Torockó utca, Dévény utca, Kunhalom utca, Világos utca, Furulya utca, Kadarcs utca, Gólyahír utca

A gerincvezeték teljes hossza 3683 méter, a csatlakozó bekötővezetékek hossza 490 méter.

A városrész beépítettsége, a közterületek szilárd burkolata, a burkolt felületek aránya nő, emiatt a csapadékos időben felgyülemlő csapadékvizek kezelése fokozott problémát jelentett a városrészben élők és az Önkormányzat számára, mely - további utcák burkolttá tételének szándéka mellett - rendezni kívánta a városrész közterületeinek csapadékvíz elvezetését.

A projekt keretében épített/felújított csapadékvíz-elvezető rendszer hozzájárul a környező élővizek vízutánpótlásához, ezáltal javult a város épített és természeti környezetének állapota. A fejlesztés célja a belterületre hullott csapadékvizek és a felszín alól előtörő fakadó vizek rendezett és kártétel nélküli elvezetése volt. A városi környezetvédelmi infrastruktúra-fejlesztés célja, a belvíz- és helyi vízkár veszélyeztetettségének csökkentése, a belterületi rendszerek fejlesztésének megvalósítása, a környezeti káresemények megelőzése, a biztonságos és egészséges lakókörnyezet megteremtése.

Cél az éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás, a belterületi csapadékvíz elvezetési-, és gazdálkodási rendszerek kialakítása, fejlesztése, környezetbiztonságának növelése, környezeti állapotának javítása.