Már a Szent Anna utca is egyirányú a Piac és a Sumen utca között
Szerző: UFT.HU 2017.11.22. 16:54 | Frissítve: 2017.11.23. 17:10
Debrecen - A Szent Anna utca Piac és Sumen utca közti szakaszán is felfestették az új burkolati jeleket és átállították a lámpákat.
Kedden elkezdődtek a belvárosi egyirányúsítás befejező, egy hétre tervezett munkái. Az első nap a Miklós utcán dolgoztak, az az útszakasz már egyirányú. Szerdán a Szent Anna utca Piac és Sumen utca közötti szakaszán folytatódott a munka.
Iván Aurél, az önkormányzat sajtófőnöke elmondta, mivel reggel esett az eső, a kivitelező a szükségtelen táblák leszerelésével, az újak kihelyezésével, valamint a jelzőlámpák átprogramozásával kezdte a munkát, s csak dél körül zárta le az útszakaszt, hogy megkezdhesse az új útburkolati jelek felfestését. Ezzel végeztek is délutánra, s visszaadták a területet az autósoknak. Az útszakaszon már az új forgalmi rend szerint lehet közlekedni, egy irányban, a Sumen utca felől a Piac és a Miklós utca irányába.
A közlekedőknek nagy segítség lehet a a Médiacentrum Debrecen filmje a belvárosi egyirányúsítás közlekedési változásairól.
A Waze közösség alapú navigációs alkalmazást folyamatosan frissítik, így az már az új forgalmi rend szerint navigál, érdemes használni.
Csütörtökön a Szent Anna utcán és az Attila téren folytatódik a belvárosi egyirányúsítás
Csütörtökön a Szent Anna utcán (a Sumen utca utáni szakaszon) és az Attila téren folytatódik a munka. A szakaszt reggel nyolckor lezárták, s várhatóan délután négyre végeznek, így délutánra a belvárosi egyirányúsítás egyik útvonala már végig egyirányú lehet az Attila tér felől a Miklós utca irányába.
Csütörtökön a Szent Anna utcán (a Sumen utca utáni szakaszon) és az Attila téren folytatódik a munka. A szakaszt reggel nyolckor lezárták, s várhatóan délután négyre végeznek, így délutánra a belvárosi egyirányúsítás egyik útvonala már végig egyirányú lehet az Attila tér felől a Miklós utca irányába.
A lezárásra az iskolakezdés után, 8 órától kerül sor, így a szülők reggel még a szokott módon tudják elvinni gyermekeiket a Tóth Árpád Gimnáziumba és a Szent Efrém Görögkatolikus Óvodába. A lezárás várhatóan 16 óráig lesz érvényben, amely után már az új forgalmi rendnek megfelelően, a Hajnal utca felől a Sumen utca irányába lehet közlekedni
? A Kandia utcai parkoló használható lesz, azonban a parkolótól a Szent Anna utca felé sávos terelőtáblákkal lesz lezárva.
? A Baross utca/Nap utca Szent Anna utca csatlakozása az újonnan megépült középsziget után kerül zárásra. Ebben az ütemben a Baross utcai lakók, illetve abból az irányból a szóban forgó területet megközelítők a Nap utca felé hagyhatják el a munkaterületet.
? A Teleki utcáról a Vágóhíd és Wesselényi utca felé az Attila téren a jobbra kanyarodás megengedett lesz annak érdekében, hogy a lakótelepről a kiközlekedés biztosítva legyen. A kézi burkolati jelek sokaságának felfestése miatt a Teleki utcáról Szent Anna utca irányába balra nem lehet a csomópontot elhagyni még ideiglenesen sem.
? A Wesselényi utca irányából az Attila tér/ Szent Anna utca felé balra kanyarodó sáv lesz lezárva, a Hajnal utca felől az Attila tér/ Szent Anna utca felé jobbra kanyarodó sáv lesz lezárva, és a Vágóhíd utca felől egyenesen az Attila tér/ Szent Anna utca irányába sem hajthatnak be gépjárművel. Ebben az ütemben meg lesz tiltva a Sumen utcáról Szent Anna utca felé jobbra kanyarodás és a Klaipeda utca irányából a Szent Anna utca felé történő balra kanyarodás.
A lezárt szakaszra csak az ott lakók, a DKV járművei és a megkülönböztető jelzéssel ellátott járművel hajthatnak be.




