Készül a másik ág is: már a Faraktár és a Kossuth utca egy része is egyirányú
Szerző: UFT.HU 2017.11.24. 18:02 | Frissítve: 2017.11.27. 13:47
Debrecen - Újabb útszakaszok lettek egyirányúak pénteken a belvárosban. A munka hétvégén is folytatódik.
Pénteken, a forgalomtechnikai átalakítás negyedik napján a Kossuth utcát és a Faraktár utcát zárták le a Burgundia és a Hajnal utca között. Csak a buszokat engedték be, közterületesek és rendőrök is segítették a közlekedőket. Először az új útburkolati jeleket festették fel. A Verestemplomot elhagyva a Faraktár utca elején már négy sáv vezeti el a forgalmat a belváros irányából.
A csomópontokba új lámpákat, táblákat szereltek fel, délután öt órakor pedig életbe lépett az új forgalmi rend.
Fontos változás, hogy a már nem lehet a Klaipeda utcáról balra nagy ívben és a Burgundia utca felől jobbra kisívben a Kossuth utcára fordulni. Azt ajánlják a közlekedőnek, hogy ha ebből az irányból a Piac utca felé akarnak haladni, használják a már egyirányú Szent Anna utcát.
A munka hétvégén sem áll meg.
- Szombaton a Kossuth utca újabb szakasza következik, a Burgundia utca és a Piac utca közötti részt alakítják át, itt zárnak le mindent. Erre érdemes lesz odafigyelni, főleg akkor, hogyha valaki a Nagypiacra igyekszik - mondta el Iván Aurél, a Debreceni Önkormányzat sajtófőnöke.
A piacot szombaton csak a Hunyadi utca felől lehet megközelíteni, vasárnap pedig a Széchenyi utca első szakasza következik a Piac utca és a Nyugati kiskörút között. Érdemes továbbra is előre tervezve, figyelmesen és türelmesen közlekedni a belvárosban.
A közlekedőknek nagy segítség lehet a Médiacentrum Debrecen filmje a belvárosi egyirányúsítás közlekedési változásairól.
A Waze közösség alapú navigációs alkalmazást folyamatosan frissítik, így az már az új forgalmi rend szerint navigál, érdemes használni.
A szombati ütemben ütemben az Újházi Ede utca Blaháné utca felől "Zsákutca" lesz, azaz az Újházi Ede utcáról Kossuth utca felé kikanyarodni nem lehet. A Sas utcát a Kossuth utca felől zárják le a Rózsa utcai csatlakozásig, így a Polgármesteri Hivatal két épületrésze közötti parkoló, valamint a Rózsa utca használható lesz. A Sas utca a Csapó utca felől megközelíthető lesz. A Piac utcáról ezen a napon meg lesz tiltva a jobbra kanyarodás. Tekintettel arra, hogy a Kossuth utca ezen szakaszán több üzlet található, az üzletek ellátására a gépjárműveket a kivitelező beengedi.




