Jól halad a belvárosi egyirányúsítás Debrecenben, az egyik ág elkészült


Szerző: UFT.HU 2017.11.23. 17:08 | Frissítve: 2017.11.24. 18:02

Debrecen - A Szent Anna utca másik végén, a Hajnal utca - Sumen utca közötti szakaszon folytatódott csütörtökön a belváros egyirányúsítása.


Dolgozott a gázperzselő délelőtt a Szent Anna utca végén. A munkások ezzel melegítették, szárították a kissé nedves aszfaltot, hogy azon megtapadjon a festék és a rászórt üveggyöngy. Csak erre a szakaszra több, mint 20 nyilat festettek.

Jól halad a belvárosi egyirányúsítás Debrecenben, az egyik ág elkészült

"Elérkezett a 3. nap, a kivitelező a 3. szakasznak kezdett neki reggel 8 órakor. Ez azt jelenti, hogy a Szent Anna utcán dolgoznak a Hajnal utca és a Sumen utca között. A mai napon nem esett az eső, igaz egy kicsit köd van, de ez nem gátolja a munkát" - mondta el délelőtt Iván Aurél, az önkormányzat sajtófőnöke.

A ködös idő a jelzőlámpák beállítását sem akadályozta. Az Attila téri csomópontban közterület-felügyelők is segítették az autósokat. Amíg a lámpákat programozták, a forgalmat rendőrök irányították.

Az autósok türelmesek voltak. Tapasztalatunk szerint többségük tisztában volt a rendőri karjelzések jelentésével is. Érdemes lesz viszont áttanulmányozni a KRESZ-könyv buszsávok használatára vonatkozó fejezetét. Az egyirányúsítás után ugyanis több buszsávot is felfestenek.

A munkát délután befejezték, s visszaadták a területet az autósoknak, ahogy mnár az új forgalmi rend szerint lehet közlekedni.

Ezzel egyébként elkészült a belvárosi egyirányúsítás egyik ága; az Attila tér, a Szent Anna utca és a Miklós utca is egyirányú, az Attila tér irányából a Miklós utca irányába.

A közlekedőknek nagy segítség lehet a a Médiacentrum Debrecen filmje a belvárosi egyirányúsítás közlekedési változásairól.

A Waze közösség alapú navigációs alkalmazást folyamatosan frissítik, így az már az új forgalmi rend szerint navigál, érdemes használni.

Pénteken már a másik ágon folytatják

Amennyiben az időjárás engedi, pénteken már a Faraktár utcán, a Méliusz téren, valamint a Kossuth utca Méliusz tér és Burgundia utca közötti szakaszán dolgoznak majd.

A terület reggel 8 és délután 4 óra között lesz lezárva. A közterületfelügyelők és polgárőrök a Faraktár-Hajnal utca, illetve a Kossuth utca - Burgundia/Klaipeda utca csomópontjaiban fognak "szolgálatot teljesíteni". Lezárják a Baross utca Faraktár utca felőli végét.

Kattntson a képre a nagyításért!